رهاورد پژوهش ارتباطات

مخابرات

شرکت رهاورد پژوهش ارتباطات با استفاده از تجارب کارشناسان خود در زمینه طراحی و پیاده‌سازی سیستم‌های مخابراتی سوییچینگ و مبتنی بر IP، به مشتریان خود در زمینه سیستم‌های مخابراتی مشاوره داده و یا اقدام به طراحی این سیستمها و تهیه RFP برای پیاده سازی آنها می‌نماید. از جمله مفاهیمی که شرکت بر روی آن متمرکز بوده، IPTV/OTT, CDN، IXP و سیستمهای مدیریت و مونیتورینگ شبکه می‌باشد.
ارائه طرح جامع مخابراتی
این شرکت با رعایت استانداردهای بین المللی و ملی مطرح در زمینه مخابرات، IT و مدیریت به ارائه طرحهای جامع در زمینه موارد زیرساختی و ارتباطی کشور می‌پردازد. شبکه‌های مبتنی بر IP، مدیریت و مونیتورینگ شبکه‌ها و شبکه‌های IPTV از جمله مواردی است که به طرحهای جامع آنها پرداخته شده است.های جامع در زمینه موارد زیرساختی و ارتباطی کشور می‌پردازد. شبکه‌های مبتنی بر IP، مدیریت و مونیتورینگ شبکه‌ها و شبکه‌های IPTV از جمله مواردی است که به طرحهای جامع آنها پرداخته شده است.
مستند سازی
تهیه مجموعه اسناد و مدارک طبقه بندی و نشان گذاری شده برای تبیین مسیر تحقق یک فعالیت از شروع تا خاتمه آن همچنین چگونگی بهره برداری و نگهداری از آن، با کمک تکنولوژی های نو و بروز در شرکت رهاورد برای مشتریان انجام میشود.
فعالیت پژوهشی
شرکت رهاورد توانایی انجام فعالیت‌های پژوهشی در حوزه راهکارها و تکنولوژی‌های جدید مخابراتی و ارتباطی را دارد. مقایسه مزایا و معایب راهکارها و تکنولوژیها، هزینه بکارگیری، جایگزینی، بروزرسانی، نصب، آموزش، بازاریابی، زمانبندی بهینه برای کارآمدی و مقرون به صرفه بودن بهره برداری از آنها در شرکت انجام میشود.
مشاوره
از جمله فعالیتهای و توانمندیهای شرکت رهاورد پژوهش ارتباطات، ارائه مشاوره در زمینه‌ فناوریهای مخابراتی، ارتباطی و کامپیوتری است. این شرکت با تکیه بر تجارب یک دهه فعالیت و همچنین تجارب قبلی در مرکز تحقیقات مخابرات ایران، به مشتریان خود مشاوره ارائه می کند.
منشور پروژه
سند راهبردی منشور پروژه، که حاوی اطلاعات اهداف، نیازمندیها، محدودیتها، ریسکها، جدول زمان بندی، منابع، ذینفعان، معیار‌های موفقیت، معیارهای خروجی پروژه، همچنین تعیین نقش مجریان پروژه و .... در صورت درخواست مشتری و بر اساس نیازهای اعلامی توسط او تهیه میشود.
مطالعه وضع موجود
مطالعه وضع موجود نیز از جمله فعالیتهای اولیه در طراحی سیستمهاست. برای تهیه نقشه راه رسیدن به وضعیت مطلوب، در زمینه مورد نظر مشتری، کارشناسان شرکت می‌توانند با تهیه پرسشنامه و یا مصاحبه های حضوری، شمای روشنی از کیفیت منابع و نحوه بکارگیری، تعمیر، بروز رسانی، ... آنها تهیه کرده و در اختیار او قرار دهند.
Previous slide
Next slide

پروژه‌های مخابراتی

تهیه پایگاه دانش مورد نیاز برای مرکز تماس راهنمای مشکلات امنیت کاربران انتهایی فضای مجازی

این فعالیت به منظور ایجاد مرکز تماسی در کشور که بتواند به مشکلات امنیتی افراد پاسخ‌های واضح و روشن توسط مرکز تماس های‌وب ارائه نماید، انجام شده است. در ابتدا به منظور الگوگیری از مراکز امداد سایبری مشابه در کشورهای دیگر، مطالعاتی انجام شده است. سپس در این پروژه پایگاه دانش کاملی به منظورکمک و راهنمایی فنی لازم به شکلی روشن، حین بروز مشکلات امنیتی برای کاربران نهایی در زمان کار با کامپیوتر، موبایل و یا استفاده از شبکه های اجتماعی تهیه شده است.

مطالعه تطبیقی فعالیت پژوهشی امنیت پایگاه دانش

تعیین و تحلیل پارامترهای SLA در زنجیره خدمات IPTV/OTT و پیشنهاد ابزار مونیتورینگ

۱۳۹۵-۱۳۹۶

تنظیم متن قراردادها شامل پارامترهای ضروری برای اندازه گیری، محل اندازه گیری پارامتر، … برای ارائه یک سرویس با کیفیت مطلوب میان سرویس دهنده خدمات با سایر عوامل مشارکت کننده در چرخه سرویس
مشاوره IPTV OTT SLA

تحلیل پارامترهای مونیتورینگ کیفیت سرویس (QOS) و تجربه کاربر (QOE) در چرخه IPTV/OTT و CDN با رویکرد Troubleshooting در زنجیره محتوا

۱۳۹۵-۱۳۹۶

تأمین کیفیت سرویس IPTV/OTT و کیفیت تجربه مشتری در این خدمات، بعهده کلیه عوامل چرخه تحویل این سرویس است. در این پروژه لیست مبسوطی از این عوامل، پارامترهای موثر مرتبط با این عوامل، محل و نحوه اندازه گیری آنها تهیه شده است. همچنین مدلی برای تحلیل آنها و RFP برای خرید محصولات مرتبط ارائه شده است.
طراحی مشاورهOTT IPTVRFP

بررسی مدل‌های مختلف ارائه خدمات CDN (شبکه توزیع محتوا) و تعیین شاخص‌های تاثیرگذار در مدل

۱۳۹۵-۱۳۹۶

این پروژه با شناسایی مدلهای به کارگیری CDN در سطح جهان و با توجه به شرایط موجود در کشور، مدلهای مناسب بپیاده سازی را برای کارفرما استخراج نموده و شاخصهای مهم جهت انتخاب یک مدل مناسب را مشخص نموده است.
مشاوره فعالیت پژوهشی CDN

مشاوره و تهيه RFP بخش مديريت شبكه

۱۳۹۵-۱۳۹۶

ارائه مشاوره برای نحوه پیاده سازی مدیریت شبکه بر اساس معماری NGOSS برای یکی از شبکه های توسعه ای شرکت ارتباطات زیرساخت در این پروژه صورت گرفته است. ارائه طرح کلی و تهیه RFP برای خرید محصولات مربوط به این توسعه، از دیگر فعالیتهای این پروژه بوده است.
ارائه طرح جامع مشاوره مدیریت شبکه RFP
RFP,مدیریت شبکه، مشاوره، طرح جامع
CDN, IXP, منشور پروژه

منشور پروژه- تهيه شاخصها و نظارت بر زيرساختهاي تجميع و توزيع ترافيك و داده در زير شبكه‌هاي شبكه ملي اطلاعات

۱۳۹۵-۱۳۹۶

منشور پروژه مستندی است که بر اساس استانداردهای مدیریت پروژه، پیش از شروع اجرا، شرح فازها، زمان بندی، نیروی انسانی، قلمرو ، مخاطرات، منابع و مراجع پروژه مشخص می‌شود. همچنین مراحل راه اندازی، اجرا و ارزیابی پیشرفت پروژه را تسهیل و بهینه می کند. در این پروژه چنین فعالیتهایی برای زیرساختهاي تجميع و توزيع ترافيك و داده در زير شبكه‌هاي شبكه ملي اطلاعات صورت گرفته است.
منشور پروژه IXP CDN

شناسایی وضع موجود و چشم انداز زیرساخت ارتباطی و باند وسیع کشور​

۱۳۹۵-۱۳۹۶

این پروژه با هدف امکان سنجی استفاده از شبکه های مخابراتی اپراتورهای داخل کشور برای استفاده به عنوان زیرساخت برودکست برای انتقال سیگنالهای صوتی و تصویری، به مطالعه مشخصات، ظرفیت و قابلیت‌های مورد نیاز شبکه داده شرکتهای مخابراتی مهم داخل کشور پرداخته است.
مطالعه وضع موجود سیگنال رسانی وضع موجود
طرح جامع، مطالعه تطبیقی، مدیریت شبکه

تدوين طرح هاي جامع مديريت شبكه و مركز تهيه صورت حساب شركت ارتباطات زيرساخت

۱۳۹۵-۱۳۹۶

این پروژه پس از بررسی روند فناوری و انجام مطالعات تطبیقی در زمینه یکپارچه سازی سیستمهای مدیریت شبکه و پشتیبانی از مشتریان و صدور صورتحساب، به طراحی راهکار یکپارچه‌سازی مدیریت برای بخشهای مختلف شبکه زیرساخت کشور شامل داده، سوئیچ و انتقال پرداخته است.
ارائه طرحهای جامع مطالعات تطبیقی مطالعه وضع موجود
مدیریت شبکه صدور صورتحساب

بررسي و شناخت نهادهاي تامين كننده بستر انتقال و انتشار سازمانهاي برودكست

۱۳۹۵-۱۳۹۶

برودکسترها برای ارائه‌ی برنامه‌های تولیدی خود به مخاطبانشان، به بستری برای انتقال سیگنالها تا نقاط پخش و سپس انتشار آنها از طریق بخش دسترسی شبکه نیاز دارند. بدین منظور برودکسترها با نظارت رگولاتوری برای تامین نیازهای زیرساختی با سرویس‌دهندگان قراردادهایی را منعقد می کنند و سطح سرویس مورد نیاز مشتری خود را در این توافقات قید می‌نمایند. این پروژه در ۵ کشور مختلف به بررسی شرایط حاکم بر این قراردادها و مفاد آنها پرداخته است.
برودکست مطالعات تطبیقی قرارداد
برودکست، مطالعه تطبیقی

ارائه مشاوره در زمينه پياده سازي و تست سرويسهاي IPTV در واسط GPON

۱۳۹۵-۱۳۹۶

در ارائه سرویس IPTV روی شبكه GPON، پروتکلهای چندپخشی PIM و IGMP دخالت کرده و بار ترافیک شبکه را کاهش می‌دهند. در این پروژه روش‌های تست سرویس IPTV شامل تست این پروتکلها در نقاط مختلف شبکه ارائه شده است.
مشاوره IPTV

بررسي راهكارهاي تضمين كيفيت در IPTV

۱۳۹۵-۱۳۹۶

سرویس‌دهندگان IPTV برای حصول اطمینان از کیفیت مورد نظر مشتری سیستم‌های خود را تحت پایش دائمی قرار دهند. این پروژه پارامترهای مؤثر در کیفیت تجربه کاربر و عوامل مربوطه را در زنجیره ارائه سرویس مشخص نموده و به ارائه توصیه هایی در خصوص معیارهای تعیین کیفیت تجربه مناسب و نحوه اندازه گیری آنها در نقاط مختلف شبکه IPTV پرداخته و براي این معيارها در سرويس هاي مختلف مقادیر کمی مشخص کرده است. همچنین روشهاي تست QOE در IPTV را بررسي و اولویت بندی نموده است.
فعالیت پژوهشی IPTV QOE مطالعات تطبیقی

بررسی شبکه IP در ایران

۱۳۹۵-۱۳۹۶

شبكه داده كشور در طول دوره خود تغييراتي هم در بخش فني و هم از نقطه نظر متوليان شـبكه داشـته اسـت. اين شبكه ابتدا متولي واحدي داشته ولي با تغييرات ساختاري در بخش مخابرات كشور، بخش هسته آن تحويـل شركت زيرساخت و بخش شبكه هاي شهري تحويل شركت مخابرات ايران و شركتهاي استاني شـده اسـت . این پروژه به منظور امکان بررسی ویژگیها و ظرفیتهای این شبکه پرداخته است.

مطالعه وضع موجود IP مستندسازی مشاوره

مطالعه فنی ویژگی‌های شبکه IP جهت بکارگیری در شبکه سیگنال‌رسانی

۱۳۹۵-۱۳۹۶

اين پروژه به منظور آشنايي با قابليتهاي فنی که ضروري است در يک شبکه مبتني بر IP وجود داشته باشد تا بتواند به عنوان راهکاري جهت انتقال سيگنالهاي شبکه سيگنال رساني مورد استفاده قرار گيرد، صورت گرفته است.
فعالیت پژوهشی IP سیگنال رسانی
IP, سیگنال رسانی، مطالعه تطبیقی

مطالعه جهانی بررسی شبکه IP به منظور سیگنال رسانی

۱۳۹۵-۱۳۹۶

به منظور امکان سنجی حرکت به سمت تکنولوژی IP در حوزه سیگنال رسانی برودکست، مطالعه فعالیتهای انجام شده در این زمینه در جهان، توسط برودکسترهای کشورهای پیشرو در این صنعت راهگشا می باشد که این پروژه به چنین مطالعه ای پرداخته است.
مطالعه تطبیقی فعالیت پژوهشی IP سیگنال رسانی

مطالعه جهاني در مورد استراتژي سرويس دهيIPTV

۱۳۸۸-۱۳۸۹

بررسی استراتژیهای سرویس دهی IPTV توسط سرویس دهندگان مختلف به بازیگرانی که می خواهند به این مقوله وارد شوند کمک فراوانی می نماید. این پروژه این استراتژیها را از نقطه نظر سرویس، محتوا، پوشش، جذب مخاطب و تجهیزات دریافت مورد بررسی قرار داده است.
مطالعه تطبیقی فعالیت پژوهشی IPTV

تهیه مستندات سوییچ مخابراتی دیجیتال صما

۱۳۹۵-۱۳۹۶

سوئیچ مخابراتی دیجیتال صما یکی از سوئیچهای دیجیتال مخابراتی تولید داخل است که برای سرویس‌دهی به مشتریان خانگی طراحی شده است. نرم افزار این سوئیچ از بخشهای متعدد و توابع بسیاری تشکیل شده است که مستندات این توابع در این پروژه تهیه شده است.
مستند سازیسوئیچ